IMG_4064
Rzeki

Niestety wszelkie plany związane z łowieniem, legły w gruzach. Popadało w nocy i woda na wszystkich rzekach południa jest brudna. Trzy dni wystarczą żeby Biały i Białka oczyściły się do dobrego stanu. Poczekamy trochę na czysty Dunajec. Z Czarnym to zawsze loteria.

Z drugiej strony, stan wód był już bardzo niski. Nadchodzące upały szybko obniżą poziom strumieni i potoków do normalnego niskiego stanu. Było już tak blisko. Ryby zaczęły żerować na większych muchach. Na kamieniach pojawiły się pierwsze widelnice. Chruścik trochę urósł 🙂 i wreszcie zaczął interesować duże pstrągi. Niestety deszcz to spadek temperatury wody i kolejna dezorganizacja natury.

Pozostaje nam czekać na stabilizację pogody. Deszcze będą mile widziane ale najlepiej przelotne i o małym natężeniu. potrzebna jest nam stabilna pogoda na 2-3 tygodnie wtedy ruszy się więcej owadów, a za nimi polecą w toń wody nasze suche i mokre muchy.

Czekamy…